Eksperckie spotkania online

Zależy nam na tym, aby w dyskusji o fake newsach i ich wpływie na nasze życie wybrzmiał także głos specjalistów i osób, które doświadczyły tego zjawiska. Dlatego zapraszamy wszystkich na spotkania online z ekspertami, którzy opowiedzą m.in. o tym, czym są fake newsy, jak je wychwytywać, jak wpływają na kształtowanie świadomości współczesnych użytkowników internetu. Wśród naszych gości będą także osoby publiczne, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami w radzeniu sobie z problemem fałszywych treści na temat ich samych.

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły
PIĄTEK 12.03.2021
GodzinaImię i nazwiskoFunkcja
9:50Otwarcie #FakeHunter Challenge/Szczepienia
10:00Cyrille Cohenprof., Bar Ilan University, Doradca Min. Zdrowia z Izraela
11:00Tomasz Rożeknaukowiec
12:00dr hab. Piotr Rzymskibiolog medyczny i środowiskowy
Anna Krzyszowska-Kamińskaspecjalistka medycyny rodzinnej
13:00Aneta Łapińskapielęgniarka
14:00Stanisław Banasiukaktor
Sobota 13.03.2020
GodzinaImię i nazwiskoFunkcja
10:00Dr hab. n. med. Jarosław Jan Pinkas lekarz
11:30Cezary Pazuraaktor
12:30Michał Chlipałahistoryk
13:30dr Piotr MaszczykProdziekan Studium Magisterskiego, Szkoła Główna Handlowa
15:00prof. Filip M. SzymańskiPrezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych
prof. Krzysztof TomasiewiczWiceprezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
prof. Piotr KunaPast Prezes Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
prof. Piotr GałeckiKonsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii
15:40Zakończenie #FakeHunter Challenge/Szczepienia

NASI PRELEGENCI

  • Stanisław Banasiuk

    Absolwent PWST w Warszawie. Początkowo związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu pod dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego, Teatrem Współczesnym Kazimierza Brauna oraz Teatrem Narodowym, w którym spędził 9 sezonów teatralnych. Przez 4 sezony związany był także z Teatrem POSK w Londynie, gdzie zagrał w sumie w 9 premierach teatralnych, ważnych dla patriotów-emigrantów z czasów II wojny światowej, m.in. w „Wigilii generała” przedstawiającej historię gen. Okulickiego. Aktualnie współpracuje z Videoteatrem Piotra Lachmana i Jolanty Lothe oraz Teatrem WARSawy i Teatrem Capitol.

  • Michał Chlipała

    Prawnik i historyk. Pracownik Katedry Historii Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

  • Cyrille Cohen

    Profesor na Uniwersytecie Bar-Ilan, jednej z wiodących uczelni Izraela, doradca ministra zdrowia ds. szczepionek przeciwko koronawirusowi. Obecnie jest szefem Laboratorium Immunologii Nowotworu na Wydziale Nauk Przyrodniczych im. Miny i Everarda Goodmanów. Pracuje nad metodą leczenia raka zwaną immunoterapią, polegającą na mobilizowaniu układu odpornościowego pacjenta do walki z nowotworem.

  • Prof. Dr hab. N. med. Piotr Gałecki

    Psychiatra, seksuolog, nauczyciel akademicki. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii. Zainteresowania naukowe profesora Gałeckiego koncentrują się na szerzeniu wiedzy na temat przestrzegania praw pacjentów leczonych z powodu zaburzeń psychicznych oraz wokół biologicznych i genetycznych patomechanizmów chorób psychicznych, szczególnie depresji i schizofrenii.

  • Prof. Piotr Kuna

    Specjalista w dziedzinie alergologii i chorób wewnętrznych, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, past prezes Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

  • Anna Krzyszowska-Kamińska

    Specjalista medycyny rodzinnej. Od 20 lat prowadzi swoją praktykę, której misją jest profilaktyka a dopiero potem leczenie. Profilaktyka jest skuteczna, łatwa i dużo tańsza niż leczenie.

  • mgr Aneta Łapińska

    Specjalista ds. epidemiologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Na co dzień zajmuje się konsultacją pacjentów z zakażeniem, szkoleniem personelu w zakresie epidemiologii i zakażeń szpitalnych oraz koordynacją szczepień. Od 26 lat pracuje jako pielęgniarka m.in. na bloku operacyjnym.

  • dr Piotr Maszczyk

    Kierownik Zakładu Makroekonomii i Ekonomii Sektora Publicznego w Katedrze Ekonomii II Kolegium Gospodarki Światowej. Specjalizuje się w badaniach nad relacjami państwa i sektora przedsiębiorstw, instytucjonalnymi czynnikami wzrostu gospodarczego i zróżnicowaniem współczesnych modeli kapitalizmu. Autor i współautor blisko pięćdziesięciu monografii i artykułów naukowych. Wielokrotnie wyróżniany (nagrodami rektorskimi i wyróżnieniami przyznawanymi przez studentów) wykładowca na studiach licencjackich, magisterskich i doktorskich. Były pracownik Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w randze radcy ministra.

  • Cezary Pazura

    Aktor teatralny i filmowy, reżyser, prezenter telewizyjny, artysta kabaretowy. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Jest wielokrotnym laureatem Złotej Kaczki i dwukrotnym zdobywcą Złotych Lwów Gdańskich. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in. u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Znany z takich filmów jak: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju” czy „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Ambasador rządowej akcji „Szczepimy się”, w której zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19.

  • Dr hab. n. med. Jarosław Jan Pinkas

    Profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP - Dziekan, Członek Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk, Konsultant Krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego. Lekarz, menedżer, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki. W latach 2005-2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2015-2017 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2017-2018 sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. W latach 2018-2020 Główny Inspektor Sanitarny.

  • Tomasz Rożek

    Dziennikarz naukowy i fizyk, doktor nauk fizycznych, popularyzator nauki. Prowadził między innymi program „Sonda 2” w TVP i „Pytania z kosmosu” w radiowej Trójce. Szef działu naukowego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, która została uznana za najlepszą książkę popularnonaukową sezonu 2010/2011.

  • dr hab. Piotr Rzymski

    Naukowiec, biolog, wykładowca i popularyzator nauki, wykładowca akademicki, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami. Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych z zakresu biologii medycznej i środowiskowej, w tym ponad 10 dotyczących pandemii COVID-19. Wchodzi w skład grupy eksperckiej "Nauka przeciw pandemii". Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i MNiSW, ekspert unijnej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych, ambasador międzynarodowej sieci naukowej Universal Scientific Education and Research Network (USERN) w Polsce. Jest publicystą naukowym tygodnika "Polityka" z zakresu medycyny, genetyki, nauk środowiskowych i bezpieczeństwa żywności.

  • Dr hab. n. med. Filip Marcin Szymański

    Kardiolog, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, kierownik Pracowni Prewencji Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce kardiologicznej, głównie w nieklasycznych czynnikach ryzyka chorób układu krążenia. Został wyróżniony licznymi nagrodami, m.in. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz

    Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, profesor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, redaktor naczelny Clinical and Experimental Hepatology, członek zespołów eksperckich leczenia wirusowych zapaleń wątroby i stłuszczeniowych chorób wątroby.

Obejrzyj spotkania, które już się odbyły

  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z prof. C. Cohenem
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Tomaszem Rożkiem
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z A. Krzyszowską-Kamińską oraz P. Rzymskim
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Anetą Łapińską
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z aktorem Stanisławem Banasiukiem
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Jarosławem Pinkasem
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Cezarym Pazurą
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Michałem Chlipałą
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - rozmowa z Piotrem Maszczykiem
  • #FakeHunter Challenge/Szczepienia - debata pt. "Rok epidemii COVID-19 w Polsce"
  • Zakończenie #FakeHunter Challenge/Szczepienia
  • Ogłoszenie wyników konkursu #FakeHunter Challenge/Szczepienia

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.