FakeHunter
Challenge/Gospodarka

Śledź nas:

Podejmij wyzwanie i dołącz do walki z fake newsami,
tworząc sieć bez ściemy. Ty też masz wpływ na to, co czytają inni.


EKSPERCKIE SPOTKANIA PAP

Chcemy walczyć z dezinformacją i dać szansę społeczeństwu na zapoznanie się i zrozumienie technologii, które pomagają chronić środowisko, korzystnie wpływają na gospodarkę oraz nasze życie.

Dwudniowym zmaganiom konkursowym będzie towarzyszył cykl spotkań z naukowcami, lekarzami, specjalistami od energetyki i telekomunikacji. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej jaką daje sieć piątej generacji, zastosowaniu w medycynie, tworzeniu inteligentnych miast i domów, gdzie zautomatyzowane systemy będą dostosowywać zużycie ogrzewania, światła czy wody do naszych potrzeb, wspierając proekologiczne postawy społeczeństwa. Obalimy mity dotyczące negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie życie i zdrowie.

Transmisja live spotkań na: pap-mediaroom.pl oraz fakehunter.pap.pl

ZOBACZ AGENDĘ SPOTKAŃ
LP.Nick lub nazwa zespołusuma punktów z wszystkich konkurencjioczekuje na weryfikacjezweryfikowane negatywnie
1.123szukam25014
2.Julia Gaj773
3.Bucki730
4.Kumciolek7016
5.Atomówki001
6.Karolina Groch000
7.m-hunter000
8.coleopter000
9.johnnymakaronni000
10.Jan Sabadasz000

TABELA WYNIKÓW

Nasze Jury bez wytchnienia pracuje nad oceną zgłoszeń, które napływają do nas bez przerwy!

Już od dzisiaj raz dziennie będziemy aktualizować tabelę wyników, tak byście mogli zobaczyć, kto jest aktualnie w ścisłej czołówce! Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Zostań fakehunterem i zdobądź nagrody

Dołącz do walki z fake newsami w dniach 11 - 13 czerwca

Zarejestruj się już dziś! W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

Podejmij wyzwanie i dołącz razem z nami do walki z fake newsami tworząc świat bez ściemy. Dziel się informacjami o fejkach, udzielaj się w dyskusjach, obserwuj profil fakehunter.pap.pl i przekonuj do tego innych. Od Ciebie też zależy co oni czytają i jak na te informacje reagują.

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU!
Onlineprinters / Unsplash

Wyślij zgłoszenie konkursowe

Prześlij info o fejku, raport lub informację o źródle fałszywej informacji

Zarejestrowałeś siebie lub zespół? Ekstra! Jesteś gotowy, by w terminie od 0:01 11.06 do 11:00 w dniu 13.06 przesyłać zgłoszenia konkursowe. Użyj poniższego formularza, podając ten sam adres email, jaki został wskazany w formularzu rejestracyjnym

Prześlij raport weryfikujący zgłoszoną fałszywą informację

ZASADY KONKURSU

Zasady rywalizacji

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim, w wieku powyżej 13 lat. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury prac sumują się. Wcześniej należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu. W rywalizacji udział mogą brać zespoły w liczbie od 1 do 5 członków.

Konkurs składa się z dwóch konkurencji:

W tej konkurencji punktowana jest liczba wprowadzonych do systemu FakeHuntera zgłoszeń z obszaru przewidzianych w konkursie kategorii tematycznych, które jury uzna za możliwe do zweryfikowania.

Konkurencja ta stanowi połączenie konkurencji polowania na fejki z przeprowadzaną przez uczestników konkursu weryfikacją zgłoszeń, wydawaniem werdyktów i przygotowaniem raportów fact checkingowych zgodnie z regułami weryfikacji faktów systemu #FakeHunter.

strixcode / Adobe Stock
Ariel / Unsplash

Nagrody

Atrakcyjne nagrody pieniężne!

Każdy, kto weźmie udział w konkursie #FakeHunter Challenge/Gospodarka ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Za I miejsca na podium - 6 tys. zł, za II miejsce - 4 tys. zł, za III miejsce - 2 tys. zł. Zasady są proste – wygrywają zespoły z największą liczbą punktów. Prace konkursowe można przesyłać w dwóch kategoriach.

Nad przebiegiem konkursu i oceną zgłoszeń czuwa jury. Zwycięzców poznamy 18 czerwca.

KONKURS

III edycja konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka w dniach 11-13 czerwca

Do konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami propagować ideę dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. III edycja konkursu skupiona będzie na tematach gospodarczych: telekomunikacji i energetyce. W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fake newsy z zakresu m.in.: wpływu technologii 5G oraz fal elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie, odnawialnych źródeł energii, oddziaływania elektrowni węglowych na środowisko.

  • Festiwal

Partnerzy

Wspierają naszą akcję

Wielkie zaangażowanie partnerów pomogło nam w zorganizowaniu wydarzenia, tak ważnego z punktu widzenia walki z dezinformacją. Cenimy sobie tę współpracę i dziękujemy, że wspieracie projekt, który pomaga oczyszczać sieć z fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.

O konkursie

Czym jest fake news i dlaczego jest tak groźny?

W cyberprzestrzeni coraz częściej pojawiają się i to na skalę większą niż myślisz, fałszywe informacje, popularnie zwane fejkami. Dotyczą one wielu dziedzin życia, świadomie lub nie wprowadzając w błąd. Każdy może być ofiarą dezinformacji lub wręcz oszustwa. Nie zdając sobie sprawy z tego, czym są fake newsy i jaką mają siłę rażenia, zbyt łatwo wierzymy w to, co czytamy i oglądamy. O tym, jak ważna jest walka z fałszywymi informacjami pokazał czas pandemii koronawirusa. W sieci zaczęły masowo pojawiać się informacje, że technologia 5G wywołuje chorobę Covid-19 i raka, szczepienia powodują autyzm, a noszenie maseczek może być groźne dla zdrowia. Ofiarami oszustw informacyjnych w internecie padają m.in. zwykli ludzie, osoby publiczne, firmy, których wartość rynkowa z powodu fake newsów jest niszczona.

Przykładów fake newsów mamy mnóstwo!
Alejandro Escamilla / Unsplash

Zweryfikowane informacje

Zobacz, co już sprawdziliśmy

W tym miejscu znajdziesz wszystkie zweryfikowane informacje zgłoszone do nas przez internautów. Przekonaj się, jakie treści były prawdziwe, a jakie nie i wykorzystaj to źródło do prostowania fałszywych informacji, gdy je zauważysz.

Zobacz

Kontakt

Czekamy na twoją wiadomość

Zapisz się, by jako pierwszy otrzymać szczegóły akcji – rodzaj nagród, zasady rywalizacji, szczegółowy czas trwania. Masz pytania? Jesteś zainteresowany naszym projektem i chciałbyś dopytać? A może chcesz dołączyć do partnerów inicjatywy i chcesz dać nam o tym znać? Jeśli tak, wyślij nam wiadomość na adres email: fakehunter@pap.pl. Bądźmy w kontakcie!

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.