FakeHunter
Challenge/Gospodarka

Śledź nas:

Podejmij wyzwanie i dołącz do walki z fake newsami,
tworząc sieć bez ściemy. Ty też masz wpływ na to, co czytają inni.


nagrody

WYNIKI KONKURSU

#FakeHunter Challenge/Gospodarka rozstrzygnięty!

Poznajcie zwycięzców #FakeHunter Challenge/Gospodarka konkursu, który odbył się 11 – 13 czerwca w Warszawie. W ciągu 3 dni rywalizacji, napłynęło ponad 500 zgłoszeń! Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody.

EKSPERCKIE SPOTKANIA PAP

Chcemy walczyć z dezinformacją i dać szansę społeczeństwu na zapoznanie się i zrozumienie technologii, które pomagają chronić środowisko, korzystnie wpływają na gospodarkę oraz nasze życie.

Dwudniowym zmaganiom konkursowym będzie towarzyszył cykl spotkań z naukowcami, lekarzami, specjalistami od energetyki i telekomunikacji. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej jaką daje sieć piątej generacji, zastosowaniu w medycynie, tworzeniu inteligentnych miast i domów, gdzie zautomatyzowane systemy będą dostosowywać zużycie ogrzewania, światła czy wody do naszych potrzeb, wspierając proekologiczne postawy społeczeństwa. Obalimy mity dotyczące negatywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie życie i zdrowie.

Transmisja live spotkań na: pap-mediaroom.pl oraz fakehunter.pap.pl

ZOBACZ AGENDĘ SPOTKAŃ

Zostań fakehunterem i zdobądź nagrody

Dołącz do walki z fake newsami w dniach 11 - 13 czerwca

Zarejestruj się już dziś! W konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

Podejmij wyzwanie i dołącz razem z nami do walki z fake newsami tworząc świat bez ściemy. Dziel się informacjami o fejkach, udzielaj się w dyskusjach, obserwuj profil fakehunter.pap.pl i przekonuj do tego innych. Od Ciebie też zależy co oni czytają i jak na te informacje reagują.

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU!

Wyślij zgłoszenie konkursowe

Prześlij info o fejku, raport lub informację o źródle fałszywej informacji

Zarejestrowałeś siebie lub zespół? Ekstra! Jesteś gotowy, by w terminie od 0:01 11.06 do 11:00 w dniu 13.06 przesyłać zgłoszenia konkursowe. Użyj poniższego formularza, podając ten sam adres email, jaki został wskazany w formularzu rejestracyjnym

Prześlij raport weryfikujący zgłoszoną fałszywą informację
Onlineprinters / Unsplash
strixcode / Adobe Stock

ZASADY KONKURSU

Zasady rywalizacji

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim, w wieku powyżej 13 lat. Punkty z zakwalifikowanych i ocenionych przez jury prac sumują się. Wcześniej należy się zarejestrować i zdecydować o składzie osobowym zespołu. W rywalizacji udział mogą brać zespoły w liczbie od 1 do 5 członków.

Konkurs składa się z dwóch konkurencji:

W tej konkurencji punktowana jest liczba wprowadzonych do systemu FakeHuntera zgłoszeń z obszaru przewidzianych w konkursie kategorii tematycznych, które jury uzna za możliwe do zweryfikowania.

Konkurencja ta stanowi połączenie konkurencji polowania na fejki z przeprowadzaną przez uczestników konkursu weryfikacją zgłoszeń, wydawaniem werdyktów i przygotowaniem raportów fact checkingowych zgodnie z regułami weryfikacji faktów systemu #FakeHunter.

Nagrody

Atrakcyjne nagrody pieniężne!

Każdy, kto weźmie udział w konkursie #FakeHunter Challenge/Gospodarka ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Za I miejsca na podium - 6 tys. zł, za II miejsce - 4 tys. zł, za III miejsce - 2 tys. zł. Zasady są proste – wygrywają zespoły z największą liczbą punktów. Prace konkursowe można przesyłać w dwóch kategoriach.

Nad przebiegiem konkursu i oceną zgłoszeń czuwa jury. Zwycięzców poznamy 18 czerwca.

Ariel / Unsplash

KONKURS

III edycja konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka w dniach 11-13 czerwca

Do konkursu #FakeHunter Challenge/Gospodarka zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami propagować ideę dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. III edycja konkursu skupiona będzie na tematach gospodarczych: telekomunikacji i energetyce. W ciągu dwóch dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fake newsy z zakresu m.in.: wpływu technologii 5G oraz fal elektromagnetycznych na ludzkie zdrowie, odnawialnych źródeł energii, oddziaływania elektrowni węglowych na środowisko.

Partnerzy

Wspierają naszą akcję

Wielkie zaangażowanie partnerów pomogło nam w zorganizowaniu wydarzenia, tak ważnego z punktu widzenia walki z dezinformacją. Cenimy sobie tę współpracę i dziękujemy, że wspieracie projekt, który pomaga oczyszczać sieć z fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.

  • Festiwal

O konkursie

Czym jest fake news i dlaczego jest tak groźny?

W cyberprzestrzeni coraz częściej pojawiają się i to na skalę większą niż myślisz, fałszywe informacje, popularnie zwane fejkami. Dotyczą one wielu dziedzin życia, świadomie lub nie wprowadzając w błąd. Każdy może być ofiarą dezinformacji lub wręcz oszustwa. Nie zdając sobie sprawy z tego, czym są fake newsy i jaką mają siłę rażenia, zbyt łatwo wierzymy w to, co czytamy i oglądamy. O tym, jak ważna jest walka z fałszywymi informacjami pokazał czas pandemii koronawirusa. W sieci zaczęły masowo pojawiać się informacje, że technologia 5G wywołuje chorobę Covid-19 i raka, szczepienia powodują autyzm, a noszenie maseczek może być groźne dla zdrowia. Ofiarami oszustw informacyjnych w internecie padają m.in. zwykli ludzie, osoby publiczne, firmy, których wartość rynkowa z powodu fake newsów jest niszczona.

Przykładów fake newsów mamy mnóstwo!

Zweryfikowane informacje

Zobacz, co już sprawdziliśmy

W tym miejscu znajdziesz wszystkie zweryfikowane informacje zgłoszone do nas przez internautów. Przekonaj się, jakie treści były prawdziwe, a jakie nie i wykorzystaj to źródło do prostowania fałszywych informacji, gdy je zauważysz.

Zobacz
Alejandro Escamilla / Unsplash

Kontakt

Czekamy na twoją wiadomość

Zapisz się, by jako pierwszy otrzymać szczegóły akcji – rodzaj nagród, zasady rywalizacji, szczegółowy czas trwania. Masz pytania? Jesteś zainteresowany naszym projektem i chciałbyś dopytać? A może chcesz dołączyć do partnerów inicjatywy i chcesz dać nam o tym znać? Jeśli tak, wyślij nam wiadomość na adres email: fakehunter@pap.pl. Bądźmy w kontakcie!

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.